KALİTE VE GÜVEN BURADA
0 (242) 618 33 03

Virüs İstilası Temizleme

 

Deha Bilgisayar, bilgisayarınızdaki virüsleri hızla kaldıracak ve gelecekteki virüslerden korunmanıza yardımcı olacaktır. Bilgisayarınızı bize teslim ettiğiniz aynı gün içerisinde bilgisayar virüsünü hemen kaldırırız. Daha ağır durumlarda, Deha Bilgisayar virüs temizleme hizmetimiz virüsü veya diğer bulaşmış kötü amaçlı yazılımları kaldırmak için ertesi güne kadar sürebilecektir. Bilgisayarınızdaki virüsleri temizlemek için evinize veya ofisinize gelmemizi isterseniz bize haber verin. Veya bilgisayarınızdaki virüsleri kaldırmanız için Deha Bilgisayar ofisimize gelebilirsiniz. Virüsten temizlendikten sonra ise virüs programı indirmeniz gerekmektedir önlem için.

Bilgisayar virüsü temizleme işlemi nasıl yapılır?

  1. Önce, bilgisayarınızı inceler ve virüs, trojan, rootkit veya diğer türlü kötü amaçlı yazılımların nereden geldiğini belirleriz.
  2. Daha sonra, manüel olarak virüsü kaldırırız. Bu işlem virüsün Windows dizinleri veya diğer klasörlerin yanı sıra kayıt defteri ve başlatma girdileri gibi ortamlardan kaldırılmasını içerebilecektir.
  3. Manüel temizleme işlemine nasıl devam edeceğimiz birçok işlemi kapsar: dosyaları silme, tescilli yardımcı programları çalıştırma, virüs taramaları ve kapsamlı bir sınama işlemi gibi oldukça farklı süreçlerden geçebileceğiz.
  4. İşlem süreci genellikle virüslerin sayısına veya bulaşan kötü amaçlı yazılımların etkisine göre birkaç saat veya daha fazla sürebilmektedir.
  5. Virüs temizlendikten sonra, virüsten korunma yazılımının 1 yıllık ücretsiz aboneliğini yükleyerek ileride korunmanıza yardımcı olacağız.

Dosyalarımı kaybedecek miyim?

Bilgisayar virüsünün temizlenmesi, bulaşan zararlı yazılımı ortadan kaldırmamızı amaçlayan bir süreçtir. Bu nedenle, dosya kaldırma veya sabit disk biçimlendirmesine neden olacak bir işlem değildir. Her ne kadar böyle olsa bile, eğer işletim sisteminiz virüsten bozulmuş ise, öncelikle dosyalarınızı kurtarmaya ve işletim sisteminizi yeniden kurmaya çalışırız. Sonuç olarak, dosyaları kurtarmak için sabırla uğraşacağız, böylece hiçbir dosya kaybı yaşanmayacaktır.

Yorum Yapın